Firma MPI Technologies specjalizuje się w produkcji wysokociśnieniowych agregatów pompowych opartych na pompach HAUHINCO, które to znajdują zastosowanie między innymi w górnictwie węgla kamiennego jako stacje pomp do zasilania emulsją obudowy zmechanizowanej oraz stacje pomp wodnych do zasilania układów zraszania obudowy zmechanizowanej, chłodzenia napędów urządzeń przyścianowych oraz do zasilania układu zraszania kombajnów ścianowych.

Stacje pompowe typu MPI EPS (Emulsion Pump Station) oraz MPI WPS (Water Pump Station) projektowane przez naszą wysoko wykwalifikowaną kadrę, posiadającą wieloletnie doświadczenie w hydraulice wysokociśnieniowej, są urządzeniami najwyższej jakości, a komponenty używane do ich produkcji pochodzą od uznanych producentów polskich i światowych marek.

Każda z dostarczanych przez firmę MPI Technologies stacji pompowych jest projektowana zgodnie z życzeniem klienta, w oparciu o rzeczywiste potrzeby zakładu oraz panujące warunki geologiczno – górnicze. Dzięki indywidualnemu podejściu możliwe jest zoptymalizowanie kosztów eksploatacji samych agregatów, a także innych urządzeń, na których to pracę dostarczane przez firmę MPI urządzenia mają bezpośredni/pośredni wpływ.

Wieloletnie, bogate  doświadczenie zawodowe pracowników MPI Technologies w dziedzinie hydrauliki siłowej pozwoliło nam zrealizować do tej pory wiele dostaw stacji pompowych zarówno do zasilania sekcji obudów zmechanizowanych jak i do zasilania instalacji zraszania obudowy zmechanizowanej, chłodzenia napędów urządzeń przyścianowych oraz do zasilania układu zraszania kombajnów ścianowych i to zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przykładem dostaw zrealizowanych na rynkach zagranicznych mogą być między innymi ostatnie dostawy do kopalń w Rosji (2020 r.), Czechach (2019 r.) oraz w Kazachstanie (2019 r.).

Dostarczane przez naszą firmę kompletne wysokociśnieniowe stacje pompowe, wyposażone między innymi w mikroprocesorowy układ sterowania, umożliwiają bezobsługową pracę pomp, pozwalają monitorować wszystkie parametry pracy agregatu a także sterować pracą pomp w zależności od zapotrzebowania na medium.

Stacje pompowe wysokociśnieniowe MPI Technologies posiadają modułową budowę, dzięki czemu zarówno transport oraz montaż są szybkie, nieskomplikowane i bezpieczne, co w warunkach „dołowych” ma duże znaczenie. Modułowa budowa ma jeszcze jedną zaletę – poprzez dokładanie kolejnych elementów z oferty MPI możemy rozbudowywać system o kolejne komponenty takie jak: Stacja Uzdatniania Wody – WTS, Stacja Chłodzenia Emulsji – ECS czy dedykowane Urządzenie do Pomiaru Parametrów i Automatycznej Regulacji Stężenia Emulsji DAREC-1.

Wysokociśnieniowe stacje pompowe dostarczane przez firmę MPI Technologies, a także wszystkie jej składowe elementy przeznaczone są m.in. do użytkowania w podziemnych zakładach górniczych, w których bardzo często występuje zagrożenie wybuchu metanu lub/i pyłu węglowego. Dlatego też, zarówno wyposażenie mechaniczne i elektryczne agregatu pompowego z szeregowymi pompami tłokowymi EHP-3K produkcji firmy HAUHINCO może być stosowane w pomieszczeniach zaliczonych do stopnia „a”, „b” lub „c” niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz klasy A lub B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego, jak również do stosowania w wyrobiskach niezagrożonych wybuchem.

Nasza firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dysponuje odpowiednim zapleczem serwisowym zarówno w kraju jak i za granicą. Posiadamy odpowiednie stany magazynowe części zamiennych dla oferowanych przez nas urządzeń, co pozwala nam na podjęcie szybkiej reakcji serwisu w zależności od bieżących potrzeb klientów. W trakcie realizowanych dostaw pełnimy nadzór nad przebiegiem prac montażowych, pierwszym uruchomieniem urządzenia a także świadczymy usługi szkoleniowe dla wytypowanej przez użytkownika grupy pracowników.

Przykład wyposażenia wysokociśnieniowej stacji pomp do zasilania obudowy zmechanizowanej typu MPI EPS:

 • Zespoły pompowe PU EHP-3K lub PU EHP-5K z silnikami elektrycznymi;
 • Zbiorniki emulsyjne wraz z wyposażeniem;
 • Staje filtracyjne: dopływowe, wysokociśnieniowe oraz spływowe;
 • Stacje hydroakumulatorów;
 • System automatycznego sterowania pracą stacji pomp;
 • Urządzenia pomiarowe;
 • Staja uzdatniania wody – WTS;
 • Stacja chłodzenia emulsji – ECS;
 • Urządzenie do pomiaru parametrów i automatycznej regulacji stężenia emulsji DAREC-1;
 • Przewody i armatura połączeniowa.

Przykład wyposażenia stacji pomp wodnych do zasilania układów zraszania obudowy zmechanizowanej, chłodzenia napędów urządzeń przyścianowych oraz do zasilania układu zraszania kombajnów ścianowych typu MPI WPS:

 • Zespoły pompowe PU EHP-3K z silnikami elektrycznymi;
 • Zbiorniki wodne wraz z wyposażeniem;
 • Staje filtracyjne;
 • System automatycznego sterowania pracą stacji pomp;
 • Urządzenia pomiarowe;
 • Przewody i armatura połączeniowa.

MPI Technologies produkuje także wysokociśnieniowe i niskociśnieniowe magistrale rurowe oraz dedykowane elementy złączne stosowane głównie w górnictwie podziemnym do zasilania urządzeń ścianowych w emulsję wodno-olejową lub wodę, a także do przesyłu sprężonego powietrza. Oferujemy zróżnicowane systemy połączeń rur zgodnie z potrzebami klientów i szczególnymi wymaganiami konkretnych aplikacji (obejma, połączenie gwintowe, połączenie kołnierzowe, średnice nominalne do DN125, ciśnienie nominalne do PN420).

WordPress PopUp Plugin